...
Obec KRNSKO

Výroční členská schůze SDH Krnsko - Řehnice

Výroční členská schůze SDH Krnsko - Řehnice 1

Zápis ze schůze SDH Krnsko, ze dne 01. 02. 2020


Výroční  členská  schůze  SDH  Krnsko  -  Řehnice 
 

Program: 
1. přivítání hostů a členů sboru
2. zpráva o činnosti sboru za rok 2019 a o stavu členské základny
3. zpráva velitele družstva požární jednotky
4. zpráva pokladníka a hospodáře klubovny
5. zpráva revizora sboru
6. plán činnosti sboru na rok 2020
7. diskuse
8. občerstvení a závěr
 

 1. Přivítáni byli čtyři hosté a to: pan Ing. Novotný, jenž se zabývá obecními záležitostmi po stránce stavebních projektů (mimo jiné také budovou „hasičárny“), paní D. Poživilová za pro sbor po kulturní stránce velmi spřízněný Spolek v Krnsku, dále pan Zahradník, dřívější dlouholetý člen našeho sboru a taktéž jeho činný starosta ve funkčním období, a nakonec pan Koláš, přihlašující se nový člen, přizván především za nedávnou zásluhu pro náš sbor.
 2. Zpráva o činnosti sboru byla přednesena starostou SDH p. A. Pitrmocem: 
 • Loňský rok zaznamenal více změn a tedy i činností sboru. Především přibylo členů sboru a tímto se zásadně omladil kádr požární jednotky. Dále se zvýšila aktivita vedení sboru co do činnosti při častějších pracovních schůzkách. Tímto se taktéž stmelila činná část sboru při práci v klubovně, spočívající v její částečné rekonstrukci a výmalbě, kde nemálo důležitou roli hrála možnost využití části získané dotace od obce.
 • Členská základna v loňském roce čítala 47 členů.
 • Velice smutnou a nevítanou skutečností nejenom pro členy našeho sboru, se stala zpráva o nedávném náhlém skonu našeho dlouholetého člena a bývalého činného starosty sboru, pana Vladimíra Horáčka. Pan Horáček zemřel dne 23. 12. 2019 ve věku 72 let. Pohřeb se konal na Novém hřbitově v Ml. Boleslavi dne 02. 01. 2020. Naším sborem byla při této příležitosti zakoupena pohřební kytice a se zesnulým jsme se jako sbor rozloučili postavením čestné stráže u rakve s ostatky ve složení: Š. Deák, J. Krčmář, A. Pitrmoc a J. Koláš. V rámci pietní vzpomínky na tohoto našeho člena byla schůze přerušena a přítomní byli vyzváni k povstání a uctění památky zesnulého minutou ticha.
 • Na základě již dvouleté smlouvy mezi Obecním úřadem a naším sborem o svěření hospodaření s prostory klubovny do rukou našeho sboru, došlo k nutnému zvolení některého ze členů do funkce jejího nového správce. V minulosti tuto funkci zastávala paní Horáková, která však se závěrem roku na tuto funkci rezignovala a po výběru z řad zájemců členy výboru, byla tato funkce svěřena nově paní Š. Brynychové ze Řehnic, která se samozřejmě tímto také stala naší novou členkou sboru.
 • Kádr naší požární jednotky se v minulém roce podařilo omladit natolik, že dosavadní působení některých dlouholetých tradičních reprezentantů, především z řad členů výboru, můžeme snad již definitivně považovat za minulost a dopřát jim seniorský nadhled nad věcí.
 • Přibyli nám noví členové (jmenovitě J. Dvořák, M. Žahourek, J. Křováček a M. Vichr) a dá se říci, že tímto přibylo také nadšení a elánu. Nácvik na soutěž probíhal docela netradičně velmi intenzivně a s nasazením v několika etapách v Řehnicích u požární nádrže a i když samotná soutěž nedopadla pro naše družstvo zdaleka nejlépe, dovolíme si tomuto týmu za vedení našeho sboru vyjádřit velké poděkování.
 • Činnost našeho sboru se v loňském roce odvíjela dá se říci tradičně a podle navrženého plánu.
 • Začátkem měsíce dubna byla uskutečněna v návaznosti na tradiční akci vyvolanou obcí, tedy sběr a odvoz nebezpečného odpadu, také naše již tradiční akce, sběr železného šrotu, čímž byla naše hasičská kasička opět doplněna o zisk.
 • Květen se odehrál ve znamení přípravy techniky a výzbroje a především samotnému nácviku na soutěž. Nutno podotknout, že nám obec pro družstvo požární jednotky zakoupila kompletní sadu hadic pro požární útok, čímž se dá říci, že máme na několik let obnovenu kompletně celou výzbroj k technice. Nácviku, jak již bylo zmíněno, se chlapci účastnili s vervou, ovšem v rámci možností omezení zaměstnáním, jinými, především sportovními povinnostmi a mimo jiné pro dva z nich i maturitním obdobím. Jelikož v tomto období příprav nebyl právě přítomen z osobních rekreačních důvodů velitel jednotky, jeho působení bylo nahrazeno duem Alešů z vedení a velice platným se ukázal být další člen sboru Vl. Pitrmoc, jenž výtečně zvládal techniku, výklad i nabuzení cvičenců. Veškerý nácvik byl na výbornou. Jen v přípravě došlo k omylu, jelikož zde bylo nutno spoje cvičebního materiálu mazat, na rozdíl od hadic nových určených na soutěž, jež po namazání bohužel „nedržely pohromadě“. Nicméně, i tak je dlužno ještě jedou družstvu za předvedený výkon poděkovat!
 • Členové sboru se tradičně účastní každoročního čištění požární nádrže v Řehnicích v období konce školního roku.
 • Nezanedbatelnou aktivitou některých z členů sboru bylo i angažování se při přípravách oslavy sedmisetletého výročí Řehnic.
 • S příchodem podzimu došlo na již dříve plánovanou akci, a to úprava a výmalba hasičské klubovny. Této akce se zúčastnila převážná část členů vedení sboru a s výsledkem jsme byli my i veřejnost zajisté spokojeni.
 • Kromě již jmenovaných aktivit je třeba připomenout, že v rámci přerozdělení činností v oblasti kultury a práce s dětmi, nepořádáme již sami za sebe například zábavy, ale jsme v tomto ohledu plně nápomocni dalšímu v obci velmi dobře fungujícímu a dlouhodobě zavedenému místnímu Spolku v Krnsku.
 • Dovolíme si dále tímto říci, že jsme aktivní a nikoli disfunkční spolek, jenž doufejme v očích okolí nepřežívá, ale pomáhá vytvářet hodnoty a podílí se na aktivním dění v obci a z pohledu reprezentace je rovněž její součástí.
 • Snad jediným a to již déletrvajícím nedostatkem, kterým trpí především kvalita požárního družstva a v neposlední řadě také technika, výzbroj i výstroj,  je skutečnost, která je již několik let v řešení a tou je dosud nedořešená kolaudace stávajícího objektu naší hasičárny a dále nutná a vytoužená plánovaná přístavba prostor pro veškeré hasičské vybavení a vytvoření stabilního technologického zázemí pro nácvik na soutěže a péči o techniku.
 • Jako nejpovolanější byl vyzván ke slovu po opětovném přivítání jako host pan Ing. Novotný, který podal ve stručnosti výklad o aktuální situaci se stádiem řízení s příslibem brzké informace z jejího následného vývoje.

3. Zprávu velitele respektive zprávu o průběhu okrskové soutěže podal v zastoupení na  soutěži zúčastněný A. Křováček
4. Zprávu pokladníka předložil v jistých aktivech Z. Sučík a jako hospodářka za provoz klubovny vystoupila P. Říhová
5. Revizní zprávu jako potvrzení správnosti účtů doložil A. Křováček
6. Plán činností na rok 2020 přečetl A. Pitrmoc
7. Diskuse

 • Přihlásil se pan Š. Deák s připomínkou nutnosti co nejvýše možného dohledání vycházkových obleků mužstva, jejich soustředění, doplnění a vyčištění a vytvoření aktuálního seznamu jejich držitelů
 • Pan Deák rovněž komentoval využívání pingpongového stolu rozloženého i přes zimu na terase vedle pergoly (stůl nepatří do majetku obhospodařovanému sborem)
 • Z řad vedení sboru byla diskutována otázka absence jakýchkoli hasicích přístrojů v objektu (na základě dávno provedené kolaudace původní garáže, čili dosud platné, bude možné v souladu s bezpečnostními předpisy tyto pořídit a platně evidovat i servisovat)
 • Pan Grasev jako starosta obce připomenul blížící se obecní akci sběru a odvozu nebezpečného odpadu, kterou samozřejmě využíváme pro sběr železného šrotu. Nicméně, obec tuto svoji akci pořádá i v podzimních měsících. Jistě by se vyplatilo i hasičům, aby v tento termín taktéž vyvolali sběr železa.


Zprávu zpracoval Aleš Pitrmoc 11. 02. 2020.

Datum vložení: 14. 2. 2020 10:30
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2020 11:08
Autor: Libor Šotek

Datum a čas

Dnes je pátek, 10. 7. 2020, 7:50:27

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Pranostika na akt. den

Neprší-li na Sedm bratří, bývají suché žně.

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Aktuální počasí

Počasí dnes:

10. 7. 2020

bourka

Bude skoro jasno až polojasno, během odpoledne až oblačno a postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Mobilní aplikace

Aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google Play
App Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem